Městský obvod Plzeň 9 - Malesice
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduV sobotu 5. června se přes Malesice pojede Rallye Plzeň

V sobotu 5. června se přes Malesice pojede Rallye Plzeň

V loňském roce se Auto rallye klub Plzeň v AČR se pokusil navázat na tradici pořádání motoristických podniků v plzeňském regionu v druhé polovině minulého století. Poslední XIV. ročník Rallye Plzeň se jel naposledy v roce 1990. Na počátek června 2020 byl připravován XV. ročník, který byl vzhledem k omezením a vládním opatřením přeložen na letošní rok. Pořadatelé věří, že letos bude situace příznivější a intenzivně připravují XV. ročník Rallye Plzeň. Tento motoristický podnik je zařazen do oficiálního kalendáře Autoklubu ČR pro rok 2021 na 4. – 5. června a je součástí Rallye Sprint Série Mistrovství České republiky v jednodenních automobilových soutěžích. Motorističtí fanoušci nejen z Plzeňska se tak mají na co těšit. Pořadatelé připravují sportovně i technicky rozmanitou trať Rallye Plzeň 2021 a zároveň se chtějí vrátit na místa, která jsou s dlouholetou historií této rallye spjata a zařadit se mezi pravidelné pořadatele rallye v České republice.

V pátek 4. června proběhnou seznamovací jízdy za běžného provozu bez jakýchkoli dopravních omezeních a soutěžní posádky jsou při nich povinny dodržovat všechna pravidla silničního provozu. V sobotu pak z centra Plzně odstartuje vlastní závod. Jeden z úseků XV. ročníku Lak Racing Rallye Plzeň 2021, tak zní celý oficiální název, se pojede v těsném okolí Plzně a měřený úsek rychlostní zkoušky povede přes Malesice. Soutěžní posádky tento úsek absolvují dvakrát, poprvé těsně před polednem a podruhé krátce po 16. hodině. Již dnes můžeme prozradit, že do měřeného úseku posádky odstartují na okraji Chotíkova směrem do Malesic, kde odbočí na Dolní Vlkýš. Součástí rychlostní zkoušky je i legendární „Višňovka“, 1200 metrů dlouhý úsek po nezpevněné polní komunikaci s technickou zatáčkovitou pasáží již zmíněným sadem. Po dobu konání rychlostní zkoušky, přibližně dvě hodiny, bude její trať uzavřena pro veškerý provoz a běžný provoz bude veden po vyznačených objízdných trasách.

Auto rallye klub Plzeň jako pořadatel musí splnit veškeré platné bezpečnostní předpisy a normy, které jsou platné na všech oficiálních motoristických podnicích. Pořadatelé si proto dovolují vás,  občany Malesic a Dolního Vlkýše požádat o pochopení a shovívavost k opatřením, která vás částečně omezí. Jsou si vědomi, že ne všichni občané mají motoristický sport rádi a těžko se s omezením pohybu osob i vozidel smiřují. Přesto věří, že zvítězí tolerance a okolí Plzně bude dobrým hostitelem nejlepších posádek rally z celé ČR.

Ing. Jiří Hasman
Auto rallye klub Plzeň

Poslední aktualizace: 6. 5. 2021, Aleš Tolar


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany