Městský obvod Plzeň 9 - Malesice
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduFotogalerie: Vánoční koncert a rozsvícení stromečku v Malesicích

Fotogalerie: Vánoční koncert a rozsvícení stromečku v Malesicích

O druhé adventní neděli 9. prosince se v Malesicích uskutečnilo slavnostní rozsvícení stromečku a s tím spojený Vánoční koncert.

„Letos jsme řešili problém, kam vánoční stromeček umístit. V minulosti jsme zdobívali živý smrček u autobusové zastávky, ale najednou ale začal růst křivě a protože na něj už nebyl hezký pohled, museli jsme ho porazit. Vysadili jsme na jeho místě nový, ale zatím je na zdobení příliš malý. Letos jsme proto sehnali stromek jiný, získali jsme ho z opuštěného průmyslového areálu v Plzni, kde překážel a byl by beztak poražen. Sedmimetrového krasavce jsme umístili na ochoz Malesického Dvora. Je to umístění trochu netradiční, ale na stromek je krásně vidět z celé návsi a stal se její skutečnou ozdobou,“ řekl starosta MO Plzeň 9 Aleš Tolar.

Na rozdíl od minulosti se i rozsvícení stromečku rozhodli v Malesicích letos pojmout jako mimořádnou společenskou událost. A občané ji vzali za svou. Zúčastnilo se jí odhadem více než tři sta lidí.
První část programu na návsi otevřelo vystoupení ohňové vystoupení žonglérské skupiny Veletoč a po rozsvícení stromečku pokračoval program ve vnitřním sále Malesického Dvora. Tam přítomné pozdravil starosta a také místní kněz řeckokatolické církve Igor Bipko.  Pěvecká vystoupení předvedly děti z Mateřské školy v Malesicích a z pěveckého kroužku při ZŠ Chotíkov pod vedením paní učitelky Všahové. Následně zpívala francouzské šansony a české vánoční písně zpěvačka Světlana Nálepková. Přítomní si pochutnali na starostovském svařáku, provozovatel malesického Dvora nabízel uzené maso, rybí menu atd.

Poděkování za pomocnou ruku se zajištěním akce patří Sboru dobrovolných hasičů Malesice.

Hlavním sponzorem vydařené adventní neděle v Malesicích byla místní společnost Trio-D, dodavatel osiv a agrochemikálií.

Video z rozsvícení stromečku zde: https://youtu.be/2PpS7zMt1Hg
Video z vystoupení Veletoč zde: https://www.youtube.com/watch?v=P1kYvQHe6Lw&feature=youtu.be

 

Poslední aktualizace: 10. 12. 2018, Aleš Tolar