Městský obvod Plzeň 9 - Malesice
ÚvodPro větší bezpečnost v našem městském obvodu

Pro větší bezpečnost v našem městském obvodu

V uplynulých dnech byl dokončen projekt rozšíření městského kamerového systému v našem městském obvodu Plzeň 9 – Malesice o další tři kamery.

Nově byly pokryty lokality u bytovek v ulici U Potoka, křižovatka ulic Chotíkovské a Ke Kostelu a prostor víceúčelového hřiště v ulici Ke sv. Josefu. Každá lokalita je osazena nejnovější inteligentní vícesměrovou kamerou značky BOSCH, která kombinuje čtyři nezávislé kamerové senzory a poskytuje ideální řešení pro pokrytí široké oblasti. Díky integrovanému 360⁰ infračervenému osvětlení dokáže kamera pořizovat ostré snímky i za extrémně špatných světelných podmínek, například v noci nebo za soumraku. Kamera má vysoký dynamický rozsah a dokáže tak zobrazit detaily ve světlých i tmavých oblastech scény.
Kamerový systém Malesic je připojen do městského kamerového systému města Plzně a data jsou uložena v datových centrech Správy informačních technologií MP.

Výše popsaná investice stála 600.180,- Kč bez DPH. Zakázku, jejíž součástí byla i instalace dvou úseků vzdušného vedení optických kabelů na nové i stávající sloupy, provedla společnost SUPtel, a.s.

Vynaložené prostředky nehradil náš obvod, ale podařilo se je získat z rozpočtu Města Plzně z fondu prevence kriminality.

Připomeňme, že první etapa rozšíření kamerového systému se uskutečnila již loni a týkala se Dolního Vlkýše, kde byla pohyblivá kamera instalována na náves. V předešlém roce byl na příjezdovou komunikaci do Vlkýše instalován i dopravní radar s kamerou monitorující projíždějící vozidla a detekující jejich registrační značky, což má kromě dohledu na rychlost aut rovněž význam i pro prevenci obecné kriminality. V současnosti tak je v rámci našeho městského obvodu v součtu původních a nových prvků instalováno celkem již sedm různých kamer (viz označení v mapce). Věřím, že to občanům přispěje k pocitu bezpečí, odradí to, přinejhorším napomůže policii k odhalení pachatelů, kteří by se u nás pustili do páchání trestné činnosti.

Poslední aktualizace: 17. 10. 2022, Aleš Tolar