Městský obvod Plzeň 9 - Malesice
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvodu10. ročník Malesického jarmarčení letos obohatí i farmářské trhy

10. ročník Malesického jarmarčení letos obohatí i farmářské trhy

V sobotu 4. září se v Malesicích uskuteční tradiční akce – Malesické jarmarčení. Letos se koná již jeho 10. ročník. Řemeslný jarmark, při kterém si může každý z návštěvníků výrobek nejen zakoupit, ale na vlastní ruce si i jeho tradiční výrobu vyzkoušet. Na Malesické návsi budou řemesla předvádět dráteník, košíkář, kovář, mýdlař, hrnčíř, tkadlena, řezbář a další. V doprovodném programu se uskuteční tři pohádková divadelní představení pod otevřeným nebem, projížďky na koňském povoze i historickými automobily. Pro typickou jarmareční atmosféru bude na návsi vyhrávat flašinetář a od odpoledne se uskuteční koncert harmonikářů.

Na své si přijdou i mlsní jazýčkové, protože neodmyslitelnou součástí jarmarčení je cukrárna s nabídkou buchet a koláčů domácí provenience od místních malesických a dolnovlkýšských hospodyněk.
„Letošní jubilejní 10. ročník jarmarku jsme se rozhodli obohatit  i o farmářský minitrh. Návštěvníci si tak budou moci nakoupit potraviny od regionálních producentů – domácí mléčné výrobky, uzeniny, rybí maso, křimické zelí, koření, ale i marmelády a ovocné sirupy,“ zve Aleš Tolar, starosta malesického městského obvodu Plzeň 9, který s podporou místních dobrovolníků a hasičů akci pořádá.
Začátek programu na Malesické návsi je v 10.00 hodin. Vstupné je zdarma.

Poslední aktualizace: 30. 8. 2021, Aleš Tolar


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany