Městský obvod Plzeň 9 - Malesice
ÚvodMalesice i Dolní Vlkýš mají vánoční stromy vyzdobené občany a dětmi v barvách trikolory

Malesice i Dolní Vlkýš mají vánoční stromy vyzdobené občany a dětmi v barvách trikolory

Malesice a Dolní Vlkýš se již oblékly do sváteční adventní výzdoby. V ulicích byly instalovány světlené ozdoby. Kromě nově zakoupených v loňském roce nechal letos městský obvod repasovat zbylé starší ozdoby a všechny světelné prvky v celém obvodě jsou tak nyní na moderní LED technologii. V Dolním Vlkýši byla znovu nasvícena kaplička na návsi.  
Speciální výzdobu mají letos vánoční stromy v Malesicích i Vlkýši. Na základě výzvy se do práce zapojili občané a také děti ze zdejší mateřské školy a vyrobili ozdoby v barvách trikolory, k vidění na stromech jsou červeno-modro-bílé balíčky, koule, ale i srdce a andělé. Všem za jejich práci i invenci patří poděkování.
Strom v Malesicích je letos umístěn v zadní části návsi u točny MHD. Strom je „domácí“, rostl na soukromém pozemku sdružení vlastníků u jedné z bytovek v ulici U Potoka, ale byl již přerostlý a majitelé se rozhodli ho porazit. Jeho nejhezčí vrchní část pak posloužila obvodu jako vánoční strom.
Zdobení stromu i instalaci všech ozdob v ulicích zajistili pracovníci divize osvětlení PMDP.
Bohužel slavnostní rozsvícení stromu za účasti veřejnosti se letos kvůli protiepidemickým opatřením uskutečnit nemůže. O osudu dalších akcí původně plánovaných na předvánoční období budeme průběžně informovat dle aktuální situace.
Užijte si klidný advent ve společnosti svých nejbližších.
Pevné zdraví všem!
 
  

Poslední aktualizace: 27. 11. 2020, Aleš Tolar


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany